O prvním ženichovi naší krásné Týny

Naší krásné Týnce jsem vybírala ženicha s několikaměsíčním předstihem, než to bylo, vzhledem k jejímu věku, aktuální. Díky tomu jsem měla spoustu času na výběr. A že jsem vybírala opravdu pečlivě! Na internetu jsem strávila nepočítaně hodin a dnů pročítáním profilů a stránek všech možných chovatelských stanic.

Mé požadavky na ženicha byly dost vysoké :-) Chtěla jsem, aby to byl výstavní fešák, aby měl pěknou, tmavou barvu oka, tak jako ji má Týna. Aby měl za sebou postup na výstavách a v neposlední řadě - aby byl z takové CHS, kde chovatelům na kočičkách záleží.

Tyto mé podmínky naprosto a perfektně splňovala CHS Bandini - paní chovatelka Olinka Škodová. Musím říct, že paní Olinka je úžasná kočičí máma! My k ní s naší Týnuškou přijeli přece jen trochu rozechvělí, nechat naši milovanou čičinku někde, kde to nezná a vlastně ani my ne. To bylo pro nás docela těžké... Ale paní Olinka veškeré naše obavy během chvilky rozptýlila :-) Fantasticky nás přivítala, usměvavá, srdečná, milá paní. A její Abaj? Óóóó - jedním slovem - džentlmen. Pěkně v klidu přistoupil, polehával, nechal Týnku, ať se rozkouká. A i potom byl velmi ohleduplný, kliďásek. A naše Týnka se do něj pravdu zamilovala. Když jsme si ji po úspěšném připuštění dovezli domů, ještě kolik dnů jej hledala a tesknila po něm. Paní Olinka se po celou dobu o Týnku starala víc než pečlivě, za to jí patří naše veliké díky.

Abaj má od prosince roku 2015 titul CHAMPION a ze spojení s ním se Týnce narodila krásná koťátka.