Péče o srst Ragdolla


Péči o srst Ragdolla bych zařadila mezi bezproblémovou, zábavnou činnost, která dělá kočičce i Vám dobře. Naše koťátka jsou na česání zvyklá a mají to ráda. Je to pro ně další eventualita mazlení.

Kočičku obvykle stačí cca 1 - 2x týdně pročesat hřebenem. V době línání častěji.

Na Ragdolla vřele doporučuji hřeben s rotačními zuby - absolutně nemá chybu. Úžasně hlaďounce vyčeše a nebere živé chlupy. To úplně cítíte při česání, že jen vyčeše mrtvou srst a samozřejmě rozčeše. Tento hřeben dostane koťátko (kromě mnoha dalších věcí) do své výbavičky při cestě k Vám, do nově milující rodiny.

Rozhodně v žádném případě nepoužívejte na Ragdolla Furminátor. Ten je určený na krátkosrstá plemena. Je to klasický seřezávač, srst zkrátí na naprosté minimum a u Ragdolla dokáže zlikvidovat podsadu :-(

Šampony - používejte takové, které jsou určené pro kočky. Nedávat "lidské" ani "psí".

Kočku není potřeba koupat, je velmi čistotná, sama se postará. Pokud budete chtít koupat, tak jsou dvě varianty - šamponování, anebo suchý šampon (koupíte na Bitibě apod.)

Také je dobrá varianta mít doma dětský pudr Johnsons a tím kočičku propudrovat a následné vyčesat. Toto se hodí na "límec" - kočička jej může mít mastnější od jídla.

Léto a vedro - NIKDY nestříhat kočku. Setkali jsme se s tím, že to lidé dělají, myslíc si, že kočce nebude horko. Naopak! Naprosto jí tím zničí termoregulaci!!!

Chladit se dá tak, že na zem položíme ručníky, namočené ve studené vodě a kočka, bude-li jí opravdu horko (a ne, že my si myslíme, že jí je), si na něj na chvíli lehne. NIKDY nebalit kočku do studených, mokrých ručníků!

Chloupky kolem zadečku - to je jediné místo, kde můžete trochu přistřihnout - v případě, že kočička má potřísněnou srst od stolice. Toto se ale normálně neděje. Když baští správnou, kvalitní stravu, tak má stolici takovou, že se nezamaže.

Chloupky na tlapkách mezi prsty (tzv. štětinky) - nestříhat. Patří to k typickému znaku Ragdolla a nebojte se, neklouže jí to.Vytvořte si webové stránky zdarma!