Předtím, než se rozhodnete...

Předtím, než se definitivně rozhodnete pořídit si domů koťátko z naší chovatelské stanice, zvažte prosím, zda toto vše zvládnete:


- budu mít dostatek času se kočičce věnovat?

- mám ověřeno, že nikdo z mé rodiny není alergický na kočičí srst?

- počítám s tím, že kočička líná a její chlupy budu mít po celém bytě?

- pokud jezdím na dovolenou, či na služební cesty, má se mi kdo o kočičku postarat?

- jsem připraven na to, že jako každý živý tvor, i moje kočička může onemocnět a já budu platit za její léčbu? 

- dokážu zajistit své kočičce kvalitní stravu, která přece jen něco stojí?

- jsem ochotný zajistit své kočce bezpečí, to znamená zasíťovat okna a balkon?

- jsem ochotný upravit ve svém bytě počet pokojových květin tak, aby je kočička nemohla "ochutnat" a aby jí to neohrozilo na životě, neboť valná většina pokojovek je pro ni jedovatá? (Seznam pro kočku jedovatých rostlin najdete zde)

- naše CHS příliš nepodporuje "venčení" kočičky venku. Je zde totiž velké riziko v tom, že se kočka nakazí nemocemi venkovních, toulavých koček. Velká většina těchto nemocí bývá pro kočičku smrtelná! V nejlepším případě si přinesete domů pouze blechy. Druhé riziko je, že z nějakého důvodu kočička uteče, může ji přejet auto. A třetí - kočičku může někdo ukrást.

Venku se pohybuje spousta toulavých koček, které jsou velmi často nemocné a kočička se nakazí i jen tím, že se pohybuje ve stejném prostředí, jako nemocný jedinec. Na našich odchovech nám záleží a proto vřele doporučujeme pořídit kočičce chráněnou voliéru ze všech stran (i zeshora), kočička bude v bezpečí a přitom si užije veškeré venkovní vůně a pozorování, kde se co šustne. A pokud opravdu trváte na pobytu venku, prosím VŽDY na vodítku. Kočka je především lovec, může se stát, že zacítí a uteče, ani se nenadějete :-(  Také krádež kočičky, která je bez vašeho dozoru, je velmi reálná. Našim dobrým známým byl ukraden kocour z oplocené zahrady a bohužel víme i o dalších...

Z těchto důvodů bychom byli rádi, aby naše odchovy byly pouze v domě, v bytě, popřípadě s možností pobytu na zasíťovaném balkonu či voliéře. Koťátka odchováváme s největší pečlivostí a láskou, jsou opravdu jako naše děti a my jim přejeme do života bezpečí a milující, zodpovědné páníčky.

- a poslední bod - jsem připraven na každodenní přívaly kočičí lásky? 

Pokud jste si na všechno odpověděli ANO, TO JE PŘECE SAMOZŘEJMÉ - pak jste ti praví, gratulujeme a velmi rádi vám do vašich rukou svěříme naše koťátka :-)Vytvořte si webové stránky zdarma!