Ragdoll a samota

Obecně platí, že Ragdoll je velice společenská kočka, samotou trpí. My sami se vždycky snažíme svěřit koťátko do rodiny, kde už nějaký mazlíček je. Ideálně kočičí kamarád, pejsek, známe CHS, kde mají kotě s potkánkem a prý také v pohodě.

Náš odchov - "Béčka" máme dvě kočičky v rodinách, kde mají zvířecí kamarády.

Bella Mia má kočičku - domácí Kočku a kocourka Nema (siamský kocourek). S Kočkou se mají rády, ale se siamáčkem Nemem si vyloženě padli do oka, mají se moc rádi, hrají si spolu a jsou to parťáci. Dokud si Bellunčina rodina nepořídila Nema, tak byla Bella chvílemi posmutnělá, protože si chtěla hrát a kočka domácí na to moc není. A vůbec to není o tom, že by se jí "dvounožci" nevěnovali! Naopak, mávátka, prolejzky, stromy a škrabadla, různé míčky a kde co... Teprve když přišel siamáček, tak rodina vnímala naprostou spokojenost Belly.

Barley John přišel do rodiny, kde měli roční pejsku jorkšírku a ta bývala do té doby občas bez nálady, posmutnělá a někdy neměla chuť k jídlu, chyběl jí kamarád ze zvířecí říše. Přišel k nim Barley a stala se z nich naprosto nerozlučná dvojice, jsou oba velmi spokojení a nic jim nechybí.

Bred Freddy je jako jediný v rodince samotné zvířátko, ale prý je spokojený a nestrádá. Prostě je od začátku naučený, že panička ráno odejde a vrátí se odpoledne. Pak mu to vynahradí a hrají si spolu.

Tolik k našemu odchovu...

Vím, že situace Jediné zvířátko v domácnosti Ragdůllek dopadá podle tohoto scénáře:

Koťátko přijde do rodiny, ta se mu opravdu zodpovědně věnuje, ale vnímá, že kotě není úplně šťastné. Do půl roku pořizují tedy další kotě, po prvotním seznamování (které může trvat od pár hodin, po pár dnů) je Ragdůllek nadmíru spokojený a ta dotyčná rodina vždy dodá, že měli pořídit hned dvě koťata z vrhu... Ale víte co se říká - "po bitvě je každý generál".... 

Určitě nejlepší a nejideálnější je mít Ragdůllky dva, ne vždy to ale situace dovolí a i tady jsou vyjímky - viz náš Bred Freddy.


Vytvořte si webové stránky zdarma!